Meglepő fordulatot vett Colleen Bell, nem egészen egy éves Magyarországon végzett nagyköveti tevékenysége. Ne csodálkozzunk ezen, mert túl nagy tapasztalata nincs ebben a szakmában. Magyarországról se tud, tudott sokat, néhány éve nem is volt alkalmas a posztra, de némi feltuningolás után mégis itt van nálunk.

Azonban csodálkozhat anyaországa az Amerikai Egyesült Államok, ugyanis néhány ezer kilométer távolságból, nem tudom milyen megfontolásból, de keményen bírálta országa bevándorlás politikáját. Miért? Nem tudni.

Az viszont tudni, hogy Colleen Bell hazájában televíziós producer volt, aki ismerve az ottani viszonyokat vezető szerepet töltött be több civil környezetvédelmi, társadalmi és művészeti szervezetben. 

 

De hogyan "bakizott nagyot" a televíziós producerből kinőtt nagykövet?

 

Colleen Bell a Corvinus Egyetemen tett beszédében többek között ezt jelentette ki:
„Magyarországon természetesen mindenkit foglalkoztat a migráció.  Az utóbbi év során – amikor Szíriából és más konfliktus sújtotta területekről rekord számban érkeztek biztonságot keresve migránsok és menekültek – Magyarországnak nehéz döntéseket kellett meghoznia. Mint korábban már mondtam: minden szuverén államnak joga van megvédeni saját határait. Ugyanakkor a nemzetközi közösség tagjaként minden államnak alapvető kötelessége megsegíteni a biztonságot kereső menekülteket.”

„Folyamatosan hangsúlyozzuk: a migráció jelentette kihívásokra adott válaszoknak elsősorban az életmentésre és az emberi élet megóvására kell összpontosítaniuk, valamennyi migráns emberi jogainak tiszteletben tartása mellett, rendezett és humánus migrációs politika érvényre juttatásával.”

 

Ugyanakkor kis idővel ezután kijelentette azt is:
„Az imént szóltam a demokratikus eszményekről és a jogállamiság tiszteletben tartásáról.  Szeretném egészen világos módon elismerni, hogy az Egyesült Államok is szembesül kihívásokkal.  Mi, amerikaiak is tapasztaljuk – túlontúl gyakran is – saját hibáinkat, és azt, hogy nemzetként nem felelünk meg saját eszményeinknek, melyek pedig a legjobb énünket testesítenék meg.” 

 

Mivel Colleen Bell nem ismeri országunkat, nem ismeri történelmünket, Európában elfoglalt helyünkről fogalma sincs, viszont a sajátját igen, burkolt formában, tudat alatt, az Amerikai Egyesült Államokra tehette elkapkodó, sietve összecsapott bíráló kijelentéseit.  A furcsa az, hogy – vélhetően tapasztalatlanságának következményeként – nem is titkolta ezt, ugyanis bírálata után kijelentette „Mi, amerikaiak is tapasztaljuk – túlontúl gyakran is – saját hibáinkat”.

Colleen Bell akarva, akaratlan az európai migránsválság és Magyarország közbeiktatásával bírálta azt a több ezer kilométeres, öt-hatméteres kerítést, mely Amerika és Mexikó határán évek óta húzódik a Dél-Amerika felől jövő bevándorlás megfékezése céljából.

fal_usa_mexiko-1280x852.jpg

 

Érdemes megjegyezni, hogy a kínai nagy fal után a második leghosszabb építménye lehet az USA és Mexikó határán folyamatosan épülő, 3300 kilométer hosszúra tervezett, illetve a képen is láthatóan már megvalósult  4-5 méter magas fal. Anyaga többnyire beton alapba illesztett acél vagy egymás mellé helyezett acélelemek.

 

Hát nem tudom miként fog ez lecsapódni odaát.
Sajnálom Amerikát és természetesen Colleen Bell asszonyt is, ugyanis ilyen poszton ilyen kemény szavakat használni saját országának menekültpolitikájával szemben, még burkolt formában sem szerencsés.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://sonyo.blog.hu/api/trackback/id/tr498038520

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hunyadi Péter 2015.11.01. 06:59:09

Nem burkoltan, hanem nagyon is nyíltan és brutálisan támadta az őt küldő ország politikáját!! Szokatlan a diplomáciában. A szappanoperák világában persze előfordul. Bell asszony azt hiszi, hogy még ott dolgozik!

Ribi László Rudolf 2015.11.05. 23:37:45

Politikát félretéve!Az én házam,az én váram!Itt is,nem csak Angliában.Minden állam,akár a ház gazdája,eldöntheti,hogy válogatás nélkül mindenkit beenged,vagy csak szigorú feltételek mellett.Vagy,uram bocsá',senkit sem.A jelenlegi állapot semmire sem hasonlít,tehát rendkívüli intézkedést is lehet/és kell/foganatosítani.Ha kiszámoljuk,hogy Szíriából a többség már elmenekült és nagyobb részük Törökországban van,akkor honnan ez a tömeg.Mindenhonnan.Ez az áradat viszont többségében felforgatni akarja a liberális vakságban szenvelgő Európát.Persze nem mindenki az,de a politikusok többsége/vesztünkre/az.Világos,hogy ennek a tömegnek csak töredéke az akik valóban menekültek!Dobó István és társai most forognak sírjukban,hiszen az iszlám terjeszkedéstől védték anno Európát.Ne legyünk hűtlenek elődeinkhez!
süti beállítások módosítása