Legelőször az jutott eszembe, létezhet-e összefüggés az USA-ból történő kitiltás és az amerikai lehallgatási botrány között. Vagyis feltételezhető-e, hogy az USA lehallgatással tudott olyan információkhoz jutni, melyet zsarolásra használhat fel.
Tök mindegy milyen információkat szerzett be, de arra bőven elég, hogy egy teljesen más ügy kirobbantását elő tudja idézni vele. Ezen meditálgatás alapján leszögezhetjük, a téma és a cél, tartalmilag köszönő viszonyban sincs egymással. A cél viszont szentesíti az eszközt.

Érthetőbben fogalmazva az USA, az általa kirobbantott üggyel akarja a magyar kormányt más témában térdre kényszeríteni, melynek felszínre kerülése stratégiai, vagy egyéb okoknál fogva kínos lenne neki.

De lehet az is, hogy a Kelet-európai országok belügyeibe történő beavatkozásának, - lásd Oroszország-Ukrajna konfliktusa - következő lépése Magyarország, ahol egy belső politikai válság kirobbantásával újabb döfést helyezhet az Európai Unió gazdasági stabilitásának szívébe. Pusztán az USA-EU „gazdasági háborújának” szenvedő alanyai vagyunk abból az okból kifolyólag, hogy a tengerentúli politika nem jó szemmel nézi azt az Orbán-kormány által folytatott céltudatos gazdaságpolitikát, ami tán az EU számára is gyógyír lehetne.

Mindez persze találgatás, vagy tán kifordítása az ügynek, de az USA nagymértékű és érthetetlen titkolózása ad arra okot, hogy kilépve a téma bűvköréből, kívülről próbáljuk szemlélni az eseményeket.

Az ügy, tények hiányában egy dologra biztosan alkalmas, mégpedig arra, hogy a háromszor is tönkrevert ballib politika egyre elhaló hangját felélessze, alkalmassá tegye a közvéleménnyel való erőteljesebb kommunikációra.

Az is biztos, - ha történt is valami - Amerika, érdekei érvényesítése érdekében, nagyhatalmi arroganciával avatkozott be Magyarország belügyébe.

u.i: Na, ne próbálja velem senki se elhitetni azt, hogy az USA, légvonalban uszkve 7.000 km-ről akarja mint haver felhívni a kormány figyelmét az itteni korrupcióra. Csak úgy baráti gesztusból.
De ha nagy nehezen, erőltetve, valamicske pici okot elfogadunk az USA erősen titkolt érveiből - nehéz, de tegyük meg - és rakjuk félre a durva belügyekbe való beavatkozás arroganciáját is, mert ugye semmi közük hozzá, akkor az USA lépését nézve a következő latin közmondás jut eszembe. 
Quod licet Jovi, non licet bovi.

Ha a cikket érdekesnek találod, tedd fel Facebookodra, vagy küldd el barátaidnak.
Ha nem, akkor írd meg véleményed!

süti beállítások módosítása